Aktualności

Chińska konkurencja dla ChatGPT

Chińska firma SenseTime zaprezentowała model sztucznej inteligencji typu open source. To odpowiedź na popularny obecnie ChatGPT.

W ostatnich tygodniach ChatGPT, opracowany przez amerykańskie przedsiębiorstwo OpenAI, cieszy się niezwykłą popularnością. Chatbot oparty na języku GPT-3 jest w stanie wygenerować realistyczne odpowiedzi na zapytania użytkowników. Amerykański produkt jest w stanie angażować się w rozmowy ogólne a także prowadzić dyskusję na określone tematy.

Zdaniem ekspertów ChatGPT to największe do tej pory osiągnięcie sztucznej inteligencji i najnowszych technologii. Pojawiają się jednak negatywne głosy na temat tego narzędzia. Istnieje obawa, że w niedalekiej przyszłości automat może zastąpić pisarzy, dziennikarzy, nauczycieli, czy osoby wykonujące pracą biurową.

Na fali popularności chatbota chińska firma technologiczna SenseTime opracowała największy multimodalny wielojęzyczny model open source. Model o nazwie Intern 2.5 powstał we współpracy SenseTime, Shanghai Artificial Intelligence Laboratory, Tsinghua University, Chinese University of Hong Kong oraz Shanghai Jiao Tong University. System oferuje ponad 3 miliardy parametrów. Dzięki temu stał się największym i najdokładniejszym modelem w ImageNet na świecie.

Projekt ImageNet to wizualna baza danych. Jest przeznaczona do badań nad oprogramowaniem do rozpoznawania obiektów wizualnych. Zdolność modelu Intern 2.5 do wielomodalnego przetwarzania otwartych zadań może zapewnić wydajną i dokładną percepcję otoczenia. Zapewni też wsparcie zrozumienia ogólnych scenariuszy dla takich technologii jak autonomiczna jazda i roboty.

Chiński Intern 2.5 będzie zdolny rozwiązywać skomplikowane problemy. W oparciu o zadania tekstowe będzie udzielać odpowiedzi lub instrukcji jak dany problem rozwiązać. Zdolność rozpoznawania tekstu i obrazu umożliwi Intern 2.5 na opisywanie widzianego obiektu, wizualne odpowiedzi na pytania, czy wizualne rozumowanie.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202303/15/WS641158bba31057c47ebb49d3.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.