Aktualności

Chiński elastyczny ekran już w produkcji

Pierwszy elastyczny wyświetlacz 2K trafił w Chinach do masowej produkcji. To efekt pracy TCL CSOT i Xiaomi.

Przełom na rynku smartfonów zbliża się wielkimi krokami. Wszystko za sprawą chińskich inżynierów, którzy opracowali elastyczny wyświetlacz PWM o wysokiej częstotliwości 2K do stosowania w telefonach komórkowych. Wyświetlacz pomyślnie przeszedł testy a nawet zdążył już trafić do masowej produkcji. Pierwsze egzemplarze trafią na rynek z bazy produkcyjnej TCL China Star Optoelectronics Technology w Wuhan.

Nowy elastyczny wyświetlacz jest w stanie dostosować luminancję do różnych warunków użytkowania smartfona. Dzieje się to na przykład gdy użytkownik wchodzi do pomieszczenia z jasnego światła słonecznego, lub gdy włącza światło w ciemności. Celem jest złagodzenie zmęczenia oczu.

Technologia ta jest przełomowa w sektorze wyświetlaczy telefonicznych. Nowy wyświetlacz 2K został opracowany wspólnie przez TCL CSOT i Xiaomi. Jego zaletą nie jest wyłącznie elastyczność, ale wysoka jakość i zdolność do reagowania na warunki zewnętrzne. Sama podstawowa technologia elastycznych wyświetlaczy jest już od dawna zmonopolizowana przez zagraniczne firmy.

Baza produkcyjna nowych wyświetlaczy w Wuhan kosztowała ponad 75 miliardów juanów.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202212/29/WS63ad699fa31057c47eba6db1_1.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.