Aktualności

Chiński Geely zakupił udziały Aston Martin

Geely Holding Group, chiński producent samochodów, zakupił ponad 7% akcji brytyjskiego Aston Martin Lagonda. Firmy badają możliwość współpracy na płaszczyźnie technologicznej.

Jeden z największych prywatnych producentów samochodów osobowych w Chinach, Geely Holding Group, zakupił 7,6% akcji brytyjskiego koncernu motoryzacyjnego brytyjskiego Aston Martin Lagonda. Do tej pory Geely był w posiadaniu akcji innego europejskiego producenta samochodów – szwedzkiego Volvo. Geely posiada udziały również w innych międzynarodowych markach, między innymi w Daimler, Proton i Lotus.

Geely obecny jest na chińskim rynku od 1986 roku, z początku jako producent chłodziarek, części do motocykli, a od 1998 roku jako wytwórca samochodów osobowych. W ciągu niespełna 25 lat marka zdobyła renomę nie tylko w kraju ale i zagranicą.

Brytyjski Aston Martin, znany na całym świecie producent samochodów luksusowych, oczekuje, że zakup udziałów przez chińską spółkę to nie tylko inwestycja, ale możliwość rozwinięcia dalszej współpracy. Jednocześnie Daniel Donghui Li, dyrektor generalny Zhejiang Geely Holding Group, powiedział, że jego ugruntowane osiągnięcia i oferta technologiczna mogą przyczynić się do przyszłego sukcesu Aston Martina.

„Z niecierpliwością czekamy na zbadanie potencjalnych możliwości zaangażowania się i współpracy z Aston Martin, ponieważ kontynuuje on realizację swojej strategii w celu osiągnięcia długoterminowego, zrównoważonego wzrostu i zwiększonej rentowności” – powiedział Li.

Aston Martin zamierza wprowadzić na rynek swój pierwszy elektryczny samochód do 2025 roku. Możliwe, że model ten będzie efektem współpracy z Geely. Warto dodać, że największym rynkiem zbytu dla Aston Martin były w ubiegłym roku właśnie Chiny.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202209/30/WS6336880fa310fd2b29e7aa80.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.