Aktualności

Chiński Sinobo Group wchodzi w metaverse

Chiński konglomerat rozrywkowo-technologiczny Sinobo Group stworzył platformę metaverse. Gongti Metaverse została zaprojektowana z myślą o ruchu pasażerskim.

Sinobo Group to chiński konglomerat zajmujący się sportem, rozrywką, handlem i nowoczesną technologią. Pekińska firma, idąc z duchem, czasu zaprezentowała właśnie własną platformę metaverse o nazwie Gongti Metaverse, znaną też jako GTVerse. Gongti Metaverse została pierwotnie zaprojektowana z myślą o ruchu pasażerskim w okolicy Gongti, czyli Stadionie Pracowników Pekinu, oraz kibicach Pekińskiego Klubu Piłkarskiego Guo’an. Obecnie jej funkcja praktyczna przekształciła się w zapewnianie rozrywki fanów sportu.

Nowa platforma Sinobo pozwoli fanom doświadczyć wciągających, 360-stopniowych wrażeń z oglądania meczów piłki nożnej, koncertów i zawodów e-sportowych, nawet jeśli nie są obecni na Stadionie Robotniczym w Pekinie. GTVerse przełamie ograniczenia przestrzeni fizycznej i będzie w stanie organizować koncerty cyfrowe i zawody e-sportowe z milionami widzów.

Chińska platforma metaverse jest zbudowana i w pełni obsługiwana przez Sinobo. Wykorzystuje najnowsze zdobycze technologii, takie jak prywatna sieć 5G, chmura, big data, rzeczywistość wirtualna (VR) i rzeczywistość rozszerzona (AR).  Warto dodać, że Sinobo Group, jest właścicielem Beijing Guo’an Football Club.

Zhou Jinhui, prezes Sinobo Group, powiedział, że: „Metaverse to nie tylko koncepcja. Różnica między GTVerse a innymi projektami metaverse polega na tym, że opiera się on na murowanym Stadionie Robotników w Pekinie”. Ponadto” Sinobo jest zaszczycony, że może zainwestować w budowę i eksploatację nowego Stadionu Robotników. „Dołożymy wszelkich starań, aby wyremontować stadion i zmienić go w symbol miasta, ikonę kultury i sportu oraz centrum witalności Pekinu” – powiedział Zhou.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202207/07/WS62c6768da310fd2b29e6b0cc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.