Aktualności

Chińskie samochody elektryczne już w Europie

Do belgijskiego portu dotarła już pierwsza partia chińskich samochodów elektrycznych. Jest to nowy model marki MG Motor.

SAIC Motor (SAIC Motor Corporation Limited) to jeden z najważniejszych graczy na chińskim rynku motoryzacyjnym. Koncern samochodowy powstał jeszcze w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku i jest spółką państwową z siedzibą w Szanghaju. Firma znana jest między innymi ze współpracy z Volkswagenem i amerykańskim General Motors. Spółka chętnie wchodzi w kooperację także z rodzimymi przedsiębiorstwami, między innymi z Alibaba Group, czego owocem jest Zhiji Motor – firma produkująca samochody elektryczne.

Obecnie SAIC Motor posiada w swoim portfolio kilka marek, z czego do największych należy MG Motor – efekt współpracy Chińczyków z Brytyjczykami. To właśnie MG Motor odpowiedzialny jest za produkcję najnowszego chińskiego samochodu elektrycznego – modelu MG Mulan. Jego nazwa nawiązuje do legendarnej Mulan – chińskiej wojowniczki, która w męskim przebraniu służyła w armii.

Belgijski port Zeebrugge przyjął właśnie pierwszą dostawę chińskiego samochodu MG Mulan. Do połowy września ponad 1000 egzemplarzy tego modelu ma trafić na rynek aż 20 krajów europejskich. W nadchodzącym roku MG Mulan ma szansę pojawić się także w Ameryce Południowej, Australii i Nowej Zelandii.

Najnowszy MG Mulan wyposażony jest w elektryczny układ napędowy i autorską baterię marki – MagicCube. Projekt wykonany został z dbałością o środowisko naturalne i nowoczesny trendy designu i wzornictwa.

Rok 2022 ma być rokiem zagranicznej ekspansji marki MG Motor. Do końca roku chińska firma motoryzacyjna chce otworzyć w Europie aż 800 oddziałów (głównie obsługi sprzedażowej) oraz sprzedać 100 000 samochodów.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/09/pierwsza-partia-czysto-elektrycznych-samochodow-saic-motor-mg-trafila-do-europy/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.