Aktualności

Chiny mogą zdominować Metaverse

Już 30% patentów związanych z Metaverse należy do chińskich przedsiębiorstw. Państwo Środka, zaraz po Stanach Zjednoczonych, posiada największą ilość patentów wirtualnego świata.

Metaverse, czyli wirtualny świat bez granic, ciekawi zarówno fanów najnowszych technologii, jak i światowe firmy niekoniecznie związane z branżą technologiczną. Świat, w którym awatary wchodzą ze sobą w interakcje i poruszają się po świecie równoległym naśladującym rzeczywistość, jest już faktem. Świat ten łączy rzeczywistość wirtualną z rzeczywistością rozszerzoną. Mieliśmy okazję zobaczyć w Metaverse pokazy mody, konferencje przedsiębiorców, a nawet targi branżowe.

Chiny bardzo szybko zaangażowały się w uczestnictwo w Metaverse. Również pod względem ilości zgłaszanych patentów. Obecnie już niemal 30% wniosków patentowych dla Metaverse zgłoszonych zostało przez Chińczyków. Przekłada się to na liczbę przeszło 14 200 zgłoszeń. Państwo Środka wyprzedzone zostało jedynie przez Stany Zjednoczone. USA zgłosiły do tej pory prawie 17 300 wniosków patentowych.

Firma konsultingowa Preqin zauważa szybki rozwój zainteresowania Metaverse w Azji. Może to spowodować wyodrębnienie osobnego azjatyckiego świata wirtualnego, lub nawet kilku. Preqin wskazuje, że za rozwój koncepcji Metaverse w Azji odpowiadać będą Chiny i Korea Południowa. Firma konsultingowa zauważa, że od 2021 roku do listopada 2022 w Chinach zawarto więcej transakcji venture capital w dziedzinach AR i VR niż w USA.

Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych planuje wspierać rozwój Metaverse. Resort opublikował plan zwiększenia rynku chińskiej branży VR powyżej 350 miliardów juanów do 2026 roku. Mimo wszystko rząd chiński staruje się chłodzić entuzjazm wokół Metaverse. Obawia się bowiem, że może on zaszkodzić kultywacji talentów i współczesnemu przemysłowi.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202302/07/WS63e18c29a31057c47ebad3e5.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.