Aktualności

Chiny zwiększają produkcję energii odnawialnej

W ciągu roku ilość produkowanej przez Chiny energii odnawialnej wzrosła dwukrotnie. Państwo Środka udowadnia, że poważnie podchodzi do idei zrównoważonego rozwoju.

Międzynarodowa organizacja NEA (Nuclear Energy Agency) podsumowała wyniki poszczególnych krajów pod względem nowej zainstalowanej mocy energii odnawialnej. Kolejny rok z rzędu prym wiodą Chiny, które niemal podwoiły zeszłoroczną moc. W ciągu dziewięciu pierwszych miesięcy tego roku Chiny zwiększyły moc o 172 miliony kilowatów, czyli o 93% względem roku ubiegłego.

Łączna moc zainstalowanej energii odnawialnej w Chinach osiągnęła do września pułap 1,38 miliarda kilowatów. Stanowi to niemal 50% całkowitej energii produkowanej w kraju.

Zielona energia produkowana w Chinach osiąga moc:

– 419 milionów kilowatów w elektrowniach wodnych

– 400 milionów kilowatów w elektrowniach wiatrowych

– 521 milionów kilowatów na farmach fotowoltaicznych

– około 43 milionów kilowatów produkowanych z biomasy.

 

 

Chiny od lat angażują się w transformację energetyczną i zmniejszanie negatywnego oddziaływania kraju na środowisko. Plany dotyczące zmniejszania emisji szkodliwych gazów najpewniej uda im się zrealizować wcześniej niż zakładano. W planie rozwoju kraju zerowa emisja powinna zostać osiągnięta w 2060 roku. Wszystko wskazuje na to, że Państwo Środka osiągnie cel nawet wcześniej.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/10/rosnie-sila-energii-odnawialnej-w-chinach/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.