Aktualności

Coraz więcej pociągów na trasie Chiny-Europa

Rośnie liczba przejazdów pociągów towarów na trasie Chiny-Europa. W ciągu pięciu lat ilość przejazdów wzrosła dziesięciokrotnie.

Niedawno odbyło się kolejne Forum Współpracy Kolejowej Chiny-Europa w Lianyungangu Jiangsu. Wtedy też rząd chińskiej prowincji Jiangsu ogłosił, że częstotliwość pociągów towarowych kursujących między Chinami a Europą stale rośnie. Od 2016 roku ich liczba wzrosła dziesięciokrotnie. W ostatnich latach notowany jest ponad pięćdziesięcioprocentowy wzrost wolumenu pociągów.

Wzrost liczby kursujących pociągów spowodowany jest nie tylko spadającymi cenami frachtu. W ciągu ostatnich dwóch lat kolej była istotną alternatywą dla transportu morskiego, który borykał się z wysokimi stawkami transportowymi, brakiem kontenerów i licznymi opóźnieniami.

Do końca października bieżącego roku uruchomiono 82 trasy pociągów towarowych relacji Chiny-Europa. Docierają one do 204 miast w 24 krajach Europy. Trasy te obsłużyły jak dotąd 62 000 przejazdów pociągami towarowymi. Z punktu widzenia logistycznego – przewiezionych zostało 5,76 miliona 20-stopowych jednostek równoważnych (TEU) towarów.

Obecnie pięć miast w prowincji Jiangsu, w tym Nanjing i Lianyungang, obsługuje aż 23 trasy kolejowe. Tym samym pociągi docierają do prawie 80 miast w Europie, Azji Środkowej i Azji Południowo-Wschodniej. Warto wspomnieć, że od stycznia do listopada tego roku liczba przejazdów pociągów towarowych między Jiangsu a Europą osiągnęła liczbę 1800.

Według departamentu spraw zagranicznych prowincji Jiangsu, pociągi towarowe przyspieszyły przyjacielską wymianę na poziomie regionalnym. Prowincja podpisała dzięki niej 354 międzynarodowe umowy z miastami partnerskimi w 64 krajach.

Źródło: https://english.news.cn/20221130/9aa618efa3eb486b8d0ea744380cac09/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.