Aktualności

Huawei z 600 miliardami juanów przychodu

Według prognozy Huawei zakończy 2022 rok z niemal 637 miliardami juanów przychodu. Od nowego roku marka chce inwestować w cyfryzację i dekarbonizację.

Chiński gigant technologiczny Huawei prognozuje, że jego przychody w 2022 roku osiągną 637 miliardów juanów. To niemal 92 miliardy dolarów amerykańskich. Zdaniem prezesa firmy, Erica Xu, wynik jest zadowalający i zbieżny z założeniami budżetowymi spółki.

W ostatnim roku dział infrastruktury teleinformatycznej Huawei utrzymywał stały wzrost, zaś spadek sprzedaży urządzeń zaczął słabnąć. Sukcesem marki okazały się rozwiązania z zakresu projektowania chmur danych. Wzrosła również konkurencyjność inteligentnych komponentów samochodowych dostarczanych przez chińską markę technologiczną.

„W 2022 roku z powodzeniem wyszliśmy z trybu kryzysowego. Amerykańskie ograniczenia są teraz naszą nową normą i wracamy do normalnego życia” – powiedział Xu. Jest to odpowiedź na trudności w pozyskiwaniu komponentów dla urządzeń mobilnych z rynku amerykańskiego.

2021 rok Huawei zamknął z niemal analogicznym przychodem w wysokości 636,8 miliarda juanów. Jednak rok wcześniej były to kwoty rzędu ponad 891 miliarda juanów.

Xu dodaje, że cyfryzacja i dekarbonizacja to kierunki przyszłego rozwoju marki Huawei. W przyszłym roku firma będzie zwiększać inwestycje w badania i rozwój. Celem jest także zwiększenie konkurencyjność swoich produktów poprzez innowacje, przekształcanie architektury oraz projektowanie inżynierii systemów.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202212/30/WS63aeaceaa31057c47eba7086.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.