Aktualności

Inteligentny port Dalian z obsługą 5G

Północno chiński port morski Dalian zyskał łączność 5G. Dzięki infrastrukturze sieciowej port obsługuje bezzałogowe wózki widłowe i automatyczne dźwigi.

Dalian Container Terminal Co w prowincji Liaoning zwiększył wydajność dzięki integracji systemów z siecią 5G. Port obecnie korzysta z bezzałogowych wózków kontenerowych, zautomatyzowanych suwnic szynowych i zdalnie sterowanych dźwigów nabrzeżnych. Pracownicy portowi mogą wykonywać operacje przeładunkowe zdalnie za pomocą joysticków.

W obszarze zautomatyzowanych operacji, pod dźwigiem pracuje sześć bezzałogowych ciężarówek kontenerowych. Po załadowaniu ciężarówki poruszają się po placu, dostarczając kontenery do zautomatyzowanych suwnic szynowych, po czym wracają na nabrzeże w celu wykonania kolejnego zadania. Bezzałogowe ciężarówki wykorzystują technologię „5G+Beidou”.

Wszystkie bezzałogowe ciężarówki na terminalu są zasilane elektrycznie. Pozwala to na siedem do ośmiu godzin ciągłej pracy po zaledwie godzinnym ładowaniu. To czyni je bardziej energooszczędnymi w porównaniu do konwencjonalnej metody transportu napędzanej silnikiem spalinowym.

W tradycyjnym trybie obsługi wózków załogowych na każdą linię operacyjną potrzeba sześciu kierowców. W przypadku wózków bezzałogowych zautomatyzowane operacje mogą zaspokoić całodobowe zapotrzebowanie produkcyjne, wymagając tylko jednego pracownika do zdalnego monitorowania linii operacyjnej. Podobnie wygląda obsługa suwnic szynowych. Zamiast 16 pracowników rotacyjnych wystarczy trójka do obsługi automatów.

Po uruchomieniu systemu 5G wydajność pracy dźwigów jednonabrzeżowych wzrosła o 5%. Z kolei wydajność operacji statków wzrosła o 10%, a czas przebywania przyczep w porcie skrócił się o prawie 20%.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202402/06/WS65c184eba3104efcbdae9d92.html

Planujesz transport z Chin?
Skontaktuj się z nami i zyskaj bezpłatną wycenę transportu! Zamawiam wycenę.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.