Aktualności

Istotny wzrost chińskiego handlu zagranicznego

Początek roku przyniósł znaczny wzrost handlu zagranicznego w Chinach. W ujęciu rocznym jest to zwyżka o około 8,7%.

Dane chińskiego rządu pokazują, że całkowity import i eksport towarów wzrósł w ciągu pierwszych dwóch miesięcy 2024 roku. Wzrost jest znaczny, ponieważ przekroczył wartość 8,7% w ujęciu rocznym. Według Generalnej Administracji Celnej (GAC) od stycznia do lutego zagraniczny handel towarami wyniósł 6,61 biliona juanów. Daje to wartość rzędu 930 miliardów dolarów amerykańskich.

Jak wynika z danych, eksport wzrósł o 10,3% w ujęciu rok do roku. Osiągnął tym samym wartość przeszło 3,75 biliona juanów. W tym czasie import wzrósł o 6,7% w porównaniu z tym samym okresem 2023 roku.

Chińskie przedsiębiorstwa prywatne odegrały ważną rolę w napędzaniu wzrostu zagranicznego handlu towarami. W tym okresie wartość handlu firm prywatnych stanowiła aż 54,6% ogółu. Rok temu ich udział w handlu międzynarodowym wynosił zaledwie 29%.

Jak zazwyczaj kluczowymi odbiorcami chińskich towarów były kraje stowarzyszenia ASEAN. Na drugim miejscu wśród strategicznych kontrahentów znalazły się państwa Unii Europejskiej, a tuż za nimi Stany Zjednoczone.

Źródło: https://english.news.cn/20240307/e6dde91c700e40679c851786bef12cac/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.