Aktualności

Koreański armator HMM na sprzedaż

Są już pierwsze oferty zakupu armatora HMM. To kolejna duża zmiana na rynku armatorskim po przetasowaniach w duńskim Maersku.

Ostatnie miesiące obfitują w potężne zmiany na rynku armatorów morskich. Po tym jak Maersk zdecydował się zlikwidować lub wchłonąć swoje spółki, przyszła pora na HMM. HMM to koreański armator, jeden z największych właścicieli kontenerowców na świecie. Obecnie posiada flotę kontenerowców o łącznej zdolności przewozowej 800 000 TEU.

Koreański gigant idzie pod młotek i spływają już pierwsze oferty jego zakupu. Ofertę złożyli między innymi Harim i SM Group z branży żeglugowej oraz LX Holdings i Dongwon Group z obszaru logistyki.

Obecnie HMM kontrolowany jest w dużej mierze przez koreańskie banki. 40% udziałów należy do Korean Development Bank i Korea Ocean Business Corporation. Jeśli banki zdecydują się na wymianę obligacji, ich udział we własności HMM wzrośnie do 75%. Wartość udziałów obydwu banków w HMM szacuje się na 3,9 miliarda dolarów amerykańskich.

 

 

Poważną ofertę złożył koreański SM Group. Właściciel linii żeglugowych i terminali morskich jest gotów zainwestować 3 miliardy dolarów w zakup HMM. Jego celem jest połącznie HMM i SM Group, co oznacza, że spółka stałaby się największym armatorem na rynku azjatyckim. Już teraz HMM jest ósmym największym armatorem w skali światowej.

Udziałowcy HMM chcą sfinalizować sprzedaż armatora jeszcze przed końcem 2023 roku.

Źródło: https://www.namiary.pl/2023/08/10/hmm-na-sprzedaz-2/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.