Aktualności

Lotniska w Szanghaju zostaną połączone koleją

Trwa budowa połączenia kolejowego między lotniskami Pudong i Hongqiao w Szanghaju. Prace najpewniej zakończą się na miesiąc przed planowanym terminem.

Budowa pierwszego szybkiego połączenia kolejowego między lotniskami Pudong i Hongqiao w Szanghaju nabiera tempa. Inwestycja zyskała nazwę: Shanghai Rail Transit Link Airport Express. Obecnie montowany jest już ostatni 32-metrowy dźwigar na skrzyżowaniu nad drogą ekspresową Szanghaj-Chongqing. China Railway 24th Bureau Group Corp Ltd. informuje, że prace są zaawansowane i idą zgodnie z planem.  Prawdopodobne, że mogą zostać ukończone na miesiąc przed prognozowaną datą.

Shanghai Rail Transit Link Airport Express rozpoczyna się od węzła komunikacyjnego Hongqiao, następnie przechodzi przez międzynarodowe lotnisko Pudong i rozciąga się na Dworzec Wschodni w Szanghaju. Po ukończeniu inwestycji czas dojazdu między lotniskami w Szanghaju ma wynieść około 90 minut. Dla pasażerów korzystających z miejskiego metra taki przejazd skróci się do mniej niż 40 minut.

Połączenie kolejowe zostanie także połączone z krajową siecią kolejową. Usprawni to ruch pasażerów oraz wesprze zintegrowany rozwój regionu delty rzeki Jangcy. Kolejne chińskie metropolie planują wdrożyć podobne rozwiązania. Dzięki nim podróżowanie po Chinach będzie jeszcze szybsze i łatwiejsze.

Shanghai Rail Transit Link Airport  jest jednym z dwóch projektów w ramach szybkiego połączenia kolejowego między dwoma lotniskami. Inwestycja przebiega przez węzeł komunikacyjny Szanghaj-Kunming, dlatego inżynierowie musieli w planach uwzględnić istniejącą siatkę połączeń.

Podobne inwestycje miały miejsce także w stolicy Chin. Pekin rozpoczął budowę pierwszej linii tranzytowej łączącej dwa główne lotniska – Beijing Capital International Airport oraz Beijing Daxing International Airport już w 2019 roku.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202210/21/WS6351f8f5a310fd2b29e7dc14.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.