Aktualności

Nowy terminal kolejowy pod Łodzią

Rozpoczęła się budowa nowego kolejowego terminala cargo w Polsce. Inwestycja powstałe w wojewódzkie łódzkim w Zduńskiej Woli Karsznicach.

PKP Cargo Terminale, przedsiębiorstwo wchodzące w skład grupy PKP Cargo, rozpoczęło budowę nowego terminala kolejowego. Inwestycja powstaje w Zduńskiej Woli Karsznicach, nieco ponad 40 kilometrów od centrum Łodzi.

Do tej pory PKP Cargo Terminale prowadziło działalność w Małaszewiczach, Medyce oraz Żurawicy. Spółka uznawana jest za jedną z największych w Europie w zakresie zarządzania lądowymi terminalami przeładunkowymi.

Inwestycja w Karsznicach pochłonie ponad 128 milionów złotych. Jedna trzecia nakładu finansowego pochodzi zaś z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wsparcie finansowe projektu zapewnił także zarząd województwa łódzkiego.

Nowy terminal zapewni pracę setkom osób i uatrakcyjni gospodarczo obszary w pobliżu Zduńskiej Woli. Stanie się też ważnym węzłem transportowym dla ruchu towarowego od Adriatyku aż po Bałtyk. Zdaniem PKP Cargo Terminale, usytuowanie terminala w środkowej Polsce sprawi, że wzrośnie zainteresowanie transportem multimodalnym w regionie. Ponadto pojawi się korytarz łączący południe Europy z portami w Gdańsku, Gdyni oraz Świnoujściu.

Budowa w Karsznicach zakończy się już w październiku 2023 roku. Terminal wyposażony będzie w dwie suwnice, aż dziewięć torów kolejowych i kilka placów przeładunkowych. Inwestycję otoczą nowe drogi, które połączą terminal i trasę ekspresową S8.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2022/12/09/w-zdunskiej-woli-karsznicach-powstaje-nowy-terminal-przeladunkowy/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.