Aktualności

Pierwszy chiński statek wycieczkowy w sieci 5G

China Telecom i CSSC Carnival Cruise Shipping łączą siły. Efekt współpracy to statek wycieczkowy w całości objęty łącznością 5G.

Infrastruktura sieci 5G rozwija się w Chinach w niezwykle szybkim tempie. Państwo Środka posiada niemal 2,5 miliona nadajników sieci 5G, a ciągle powstają nowe. W oparciu o łączność 5G inżynierowie z Chin opracowują coraz to nowe rozwiązania technologiczne. Obejmują one chociażby autonomiczne pojazdy, telemedycynę, czy urządzenia smart działające w oparciu o sztuczną inteligencję.

Łączność 5G niedługo pojawi się również na chińskich morzach. Dzięki współpracy China Telecom i CSSC Carnival Cruise powstaje statek wycieczkowy w całości będzie objęty zasięgiem 5G. Wycieczkowiec wypłynie w rejs jeszcze w tym roku, a usługi dostarczy regionalny oddział China Telecom, czyli Shanghai Telecom.

Partnerstwo stoczni i telekomu stanowi kamień milowy dla współczesnej żeglugi. Po raz pierwszy w historii sieć 5G obejmie statek wycieczkowy, co wyznaczy nowy standard łączności i komfortu pasażerów. Chen Ranfeng, dyrektor CSSC Carnival Cruise Shipping, dostrzega potencjał tego rozwiązania: „Od układu sieci, komunikacji satelitarnej, po różne aplikacje cyfrowe. Naszym celem jest zapewnienie interakcji multimedialnych i spójnej łączności mobilnej dla gości i załogi. Umożliwimy im pozostawanie w kontakcie z bliskimi i całym światem na morzu”.

Z kolei Gong Bo, generalny kierownik Shanghai Telecom, zwraca uwagę na rozwój turystyki: „Łącząc 5G i technologię satelitarną, skoncentrujemy się na komunikacji sieciowej, wysokiej rozdzielczości cyfrowej, AR/VR i usługach związanych z treściami tak, aby jeszcze bardziej poprawić wrażenia naszych gości i wspólnie promować wysokiej jakości rozwój gospodarki turystycznej”.

Nowy wycieczkowiec, wyposażony w sieć 5G, będzie eksploatowany pod marką Adora. Adora Cruises należy do stoczni CSSC Carnival Cruise Shipping. Pierwszy statek wycieczkowy Adora (o wyporności 135 500 ton) rozpocznie swoją podróż jeszcze w 2023 roku. Drugi statek jest już w fazie projektowania i budowy.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202301/12/WS63c019baa31057c47eba9478.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.