Aktualności

Pierwszy duży wycieczkowiec produkcji chińskiej

Adora Magic City to pierwszy duży statek wycieczkowy chińskiej produkcji. W podróż wyruszy jeszcze w tym roku z portu w Szanghaju.

Stocznia China State Shipbuilding Corporation (CSSC) poinformowała, że produkcja pierwszego dużego wycieczkowa jest już na finiszu. Adora Magic City będzie pierwszym wycieczkowcem chińskiej produkcji o długości ponad 300 metrów. Statek wypłynie w pierwszy rejs jeszcze przed końcem 2023 roku. Jego dziewiczym portem będzie Szanghaj.

Roger Chen, dyrektor zarządzający CSSC Carnival, podaje, że „statek wyruszy z Szanghaju do Japonii i Azji Południowo-Wschodniej. W niedalekim czasie zostanie także uruchomiona średnia i długa trasa wycieczkowa wzdłuż Morskiego Jedwabnego Szlaku”.

 

 

Adora Magic City mierzy 323,6 m długości i 37,2 m szerokości. Posiada tonaż brutto 135 500 ton, co pozwala pomieścić ponad 6500 pasażerów. Na pokładzie statku znajdą się między innymi: luksusowy hotel, kina, restauracje a nawet park wodny.

Budowa statku rozpoczęła się jeszcze w 2019 roku. Już teraz mówi się, że Adora Magic City stanie się kamieniem milowym chińskiego przemysłu stoczniowego. Same Chiny mogą z kolei stać się liderem na rynku statków wycieczkowych w ciągu najbliższych kilku lat.

Źródło: https://english.news.cn/20230606/0fc1f00708544ceea17b8c71d2670876/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.