Aktualności

Pociąg z Szanghaju do Europy

W tym tygodniu wyruszył pierwszy pociąg towarowy z Szanghaju do Europy. To pierwszy skład towarowy na tej trasie od początku 2023 roku.

Szanghaj uruchomił pierwszy pociąg towarowy na trasie Chiny-Europa w tym roku. Po drodze zatrzymuje się on w kilku portach kolejowych Azji Środkowej. To połączenie może być istotne dla importerów posiadających dostawców w północno-wschodniej części Chin.

Pociąg towarowy z Szanghaju zdolny jest przewieźć 100 TEU towarów. W pierwszą tegoroczną podróż z Chin do Europy wyjechały między innymi: windy, sprzęt medyczny i części samochodowe. Łączna wartość towarów to przeszło 18,7 mln juanów (około 2,76 mln USD).

Pociągi na trasie Szanghaj – Europa funkcjonują od września 2021 roku. Wcześniej po tej trasie kursowały wyłącznie pociągi pasażerskie. To wtedy, podczas pandemii Covid-19, wzrosło zainteresowanie przewozami kolejowymi towarów.

Stosunkowo nowa trasa cieszy się dużą popularnością. Tylko w 2022 roku Szanghaj obsłużył aż 53 pociągi towarowe na trasie Chiny-Europa. Załadowane były one ponad 5000 TEU towarów o wartości 1,3 miliarda juanów.

Źródło: https://english.news.cn/20230111/56aaeaa73b3a4495a8fcc69008f2a503/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.