Aktualności

Popyt na chińskie roboty chirurgiczne

Chirurgia wkracza w erę automatyzacji procesów. Chiny chcą wykorzystać ten moment i przełamać zagraniczny monopol na roboty.

Współczesna medycyna coraz częściej korzysta ze zdobyczy nowych technologii. Nie chodzi wyłącznie o nowoczesne sprzęty medyczne, ale przede wszystkich roboty. To one coraz częściej zastępują precyzyjną rękę chirurga, lub sterowane zdalnie – wykonują pracę za niego. Chińskie roboty chirurgiczne są coraz bardziej doceniane na rynku.

Już w 2026 roku wartość tej branży osiągnie wartość 30 miliardów juanów. Według statystyk Wind Info, obecnie wartość rynku robotów chirurgicznych w Chinach szacuje się na 12 miliardów juanów.

 

 

Jakie dziedziny chirurgii mogą zdominować chińskie roboty?

W lipcu w Prowincjonalnym Szpitalu Ludowym w Zhejiang pomyślnie przeprowadzono pierwszą w Azji operację okulistyczną siatkówki z asystą robota. W odróżnieniu od konwencjonalnych operacji, robot chirurgiczny odegrał kluczową rolę podczas całego zabiegu. Robot MikroElena w ciągu trzech minut z precyzją trzech mikronów wstrzyknął aż 400 mikrolitrów leków trombolitycznych do podsiatkówkowej części dna oka pacjenta.

„Roboty okulistyczne zwiększają dokładność i bezpieczeństwo operacji. Jednocześnie zmniejszają ryzyko chirurgiczne i zmęczenie lekarzy.” – mówi Li Wenyun, analityk ds. opieki zdrowotnej w VBData.cn, platformy medycznej z Chongqing. Roboty, dzięki precyzji i niezawodności, stają się niezbędne dla rozwoju takich dziedzin jak chociażby chirurgia okulistyczna.

W czerwcu z kolei chińscy lekarze wykorzystali robota do chirurgii laparoendoskopowej (LESS). Udział w operacji wziął robot opracowany przez przedsiębiorstwo Shurui Robotics z siedzibą w Pekinie. To drugi na świecie robot, po amerykańskim da Vinci, który został komercyjnie dopuszczony do użytku przy operacjach typu LESS.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202308/11/WS64d58491a31035260b81b7db.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.