Aktualności

Port Ningbo gotowy na pracowitą zimę

Wschodniochiński port Ningbo-Zhoushan przygotowuje się do pracowitej zimy. Koniec roku kalendarzowego, jak i zbliżający się Chiński Nowy Rok, sprawiają, że porty morskie przeżywają prawdziwe oblężenie.

Port Ningbo-Zhoushan położony w prowincji Zheijiang jest jednym z najbardziej ruchliwych portów na świecie. Jego rekordowe obłożenie widoczne jest w ilości dokonywanych przeładunków. Mimo rosnących cen paliw, braku kontenerów i wzmożonego ruchu na morzu, port w tym roku zapewnił płynność obsługi i łańcucha logistycznego.

Od stycznia do listopada port odnotował wzrost przeładunków towarowych o 3,41% w stosunku rok do roku. Osiągnął tym samym przeładunki w ilości 1,16 miliarda ton, a przepustowość kontenerów wzrosła o niemal 8%. Daje to ponad 31 milionów dwudziestostopowych jednostek ekwiwalentnych (TEU).

Zarząd portu Ningbo opracował wspierające plany logistyczne dla kluczowych klientów. Wdrożono osiem środków gwarantujących płynny transport i siedem środków pomocowych dla przedsiębiorstw w kryzysie.

Kluczowa pozostaje kwestia rozwoju infrastruktury portowej. Lokalne władze prowincji Zhejiang przyspieszyły budowę infrastruktury w Chuanshan, Meishan i innych głębokowodnych obszarach portowych. Dzięki temu pojawiły się możliwości dla cumowania głębokich statków. Od początku tego roku port obsłużył ponad 270 kontenerowców o pojemności ponad 20 000 TEU.

Wdrożone rozwiązania logistyczne i biznesowe pozwolą portowi obsłużyć rekordowe ilości ładunków, jakie pojawiają się z końcem każdego roku kalendarzowego. Zbliżający się Chiński Nowy Rok, który w tym roku przypada na końcówkę stycznia, to intensywny czas dla spedycji morskiej. Większość fabryk stara się ukończyć zamówienia przed planowaną przerwą noworoczną, przez co zwiększa się zapotrzebowanie na transport morski.

Źródło: https://english.news.cn/20221219/f459b38398254043a34b539056fbd586/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.