Aktualności

Powrót pociągu z Pekinu do Hongkongu

Po niemal trzech latach powraca połączenie kolejowe łączące Pekin i Hongkong. Komunikacja była zawieszona z powodu trwającej pandemii Covid-19.

Tegoroczne obchody Chińskiego Nowego Roku są pod kilkoma względami wyjątkowe. Jednym z nich jest fakt, że po niemalże trzech latach zniesiono w całych Chinach obostrzenia sanitarne. Wraz z nimi zniknął obowiązek kwarantanny dla podróżujących do Chin. To spore ułatwienie zarówno dla podróżników jak i przedsiębiorców, którzy od 2020 roku nie mieli okazji na spotkanie ze swoimi chińskimi partnerami biznesowymi.

Styczeń pozytywnie zaskoczył również podróżujących koleją po Chinach. Po trzech latach przywrócono połączenie pociągowe między Pekinem a Hongkongiem. W ostatnich latach podróże odbywały się wyłącznie za pośrednictwem linii lotniczych, co bezpośrednio przekładało się na wyższy koszt podróży.

Warto nadmienić, że przywrócone połączenie między stolicą Chin a Hongkongiem obłożone jest kilkoma ograniczeniami. Po pierwsze – każdego dnia podróż między obydwoma punktami może odbyć maksymalnie 5000 osób. To sposób na ograniczenie migracji osób. A co za tym idzie – wirusa Covid-19. Ponadto na pokład pociągu mogą wejść osoby, które na 48 godzin przed planowaną podróżą miały negatywny wynik na obecność wirusa.

Mimo pewnych ograniczeń trasa z Pekinu do Hongkongu jest atrakcyjnym kierunkiem zarówno dla Chińczyków jak i zagranicznych turystów. Podróż koleją jest nie tylko tańsza, ale pozwala rozładować natłok podróżnych na tej popularnej trasie turystycznej.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/01/przywrocono-polaczenie-kolejowe-z-hongkongiem/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.