Aktualności

Rekordowa produkcja Tesli w Szanghaju

Szanghajska Gigafactory Tesli wyprodukowała niemal milion samochodów w tym roku. To jednocześnie pierwsza fabryka Tesli znajdująca się poza terenem USA.

Fabryka Tesli Gigafactory w Szanghaju to jeden z największych zakładów produkcyjnych branży moto na świecie. Jest to jednocześnie pierwsza fabryka Tesli, która znajduje się poza obszarem Stanów Zjednoczonych. Zarząd Tesli zdecydował o wyborze Szanghaju na ośrodek produkcji głównie za sprawą dostępności talentów inżynierskich oraz surowców.

Gigafactory od momentu założenia w 2021 roku notuje nieustanne rekordy. Zarówno pod względem produkcji, jak i zatrudnienia. W szanghajskim oddziale pracuje przeszło 2000 osób. Zakład specjalizuje się w produkcji modeli Tesla 3 oraz Tesla Y.

Od początku roku do końca czerwca Gigafactory dostarczyła niemal milion samochodów. Prawie 500 000 z nich wyprodukowano w okresie tych kilku miesięcy. Pozostała połowa to pojazdy, których produkcja zaczęła się jeszcze w roku ubiegłym.

Od ostatnich tygodniach Tesla utworzyła ponad 1600 stacji doładowania na terenie Chin. Łącznie wartość produkcji wzrosła o 19% w stosunku do roku 2022.

Źródło: https://english.news.cn/20230704/be459241472d4f63bddc9d0004e521f3/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.