Aktualności

Rosną koszty produkcji w Chinach

W sierpniu wzrosły koszty surowców i produkcji w Chinach. Ceny ponad 60% towarów, monitorowanych przez rząd, są wyższe niż miesiąc temu.

Większość dóbr kapitałowych, monitorowanych przez chińskie urzędy statystyczne, odnotowała wyższe ceny na początku sierpnia. W porównaniu z końcówką lipca podwyżki nie są duże, ale dotyczą większości towarów, surowców i środków produkcyjnych.

Spośród 50 głównych towarów sklasyfikowanych w dziewięciu kategoriach, aż 31 posiada ceny wyższe niż w lipcu. Mowa tutaj między innymi o rurach stalowych bez szwu, benzynie, nawozach, węglu, czy niektórych chemikaliach.

Chińskie Krajowe Biuro Statystyczne podaje, że najwyższe podwyżki widoczne są w cenach skroplonego gazu ziemnego. Koszt gazu wzrósł o ponad 12%. Według danych biura w tym samym okresie ceny wieprzowiny wzrosły o 14,6%.

Dane dotyczące cen towarów publikowane są w Chinach regularnie co 10 dni. Statystykę opracowują urzędy lokalne w oparciu o ankiety prowadzone wśród 2000 chińskich hurtowników i dystrybutorów. Dane pochodzą z 31 regionów na poziomie prowincji w całym kraju.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202308/14/WS64d9bebaa31035260b81c00e.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.