Aktualności

Rowery z Chin – tylko z Tianjin!

Import rowerów z Chin jest dochodowym ale i trudnym przedsięwzięciem. Wszystko za sprawą cła antydumpingowego. Gdzie jednak szukać najlepszych rowerów? W Tianjin.

Tianjin to jedno z czterech wydzielonych miast Chin. Są to miasta niezależne, na podobnych prawach jak prowincje. Oprócz Tianjin do miast wydzielonych należą Pekin, Szanghaj i Chongqing. Tianjin znajduje się na północy Chin i pozostaje jednym z najważniejszych portów morskich na świecie. Metropolia jest chińską siedzibą między innymi amerykańskiej Motoroli i koreańskiego Samsunga. Ponadto słynie z eksportu maszyn, samochodów, chemikaliów, ale i… rowerów.

 

 

W okolicach Tianjin znajduje się kilkadziesiąt renomowanych firm produkujących rowery miejskie, górskie, elektryczne oraz hulajnogi. Jednym z producentów jest Golden Wheel Group – wiodący wytwórca rowerów elektrycznych. Tianjin to także ważny ośrodek dystrybucji rowerów.

Firma Golden Wheel Group tylko w tym roku osiągnęła przychód rzędu 85 milionów dolarów z tytułu eksportu. Wszystko za sprawą nowego modelu roweru elektrycznego, który wyposażony jest w wielozadaniową baterię.

Warto dodać, że średnia cena roweru wyprodukowanego w Chinach a przeznaczonego na eksport, to 90 USD. Choć ceny są niskie, a jakość rowerów bardzo wysoka należy zwrócić uwagę przy imporcie na cło antydumpingowe. W przypadku zwykłych rowerów jest to stawka 48,5%. Z kolei import rowerów elektrycznych obłożony jest już cłem w wysokości 62,1%.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/07/tianjin-swiatowa-stolica-rowerow/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.