Aktualności

Samochody marki Hongqi trafią do Europy

Chińska marka samochodów Hongqi planuje międzykontynentalną ekspansję. Już niedługo samochody Hongqi trafią na europejskie drogi.

Hongqi w języku chińskim oznacza „czerwoną flagę”. Nie bez powodu jest to jeden z najpopularniejszych producentów samochodów na rynku chińskim. Marka powstała w 1958 roku i stale utrzymuje się na podium luksusowych dostawców samochodów. Dzieje się to między innymi za sprawą obsługi limuzyn na uroczystościach narodowych. Tylko w ubiegłym roku Hongqi sprzedało 310 000 sztuk samochodów.

Marka Hongqi należy do wiodącego chińskiego producenta samochodów FAW Group Co., Ltd. To właśnie grupa FAW podjęła decyzję o ekspansji na nowe rynki zagraniczne. Głównym celem zamorskiej ekspansji ma być Europa.

Chińska marka luksusowych samochodów nie tylko chce sprzedawać zagranicą, ale także rozbudować infrastrukturę swojej firmy. Hongqi zbuduje ponad 700 zagranicznych punktów doświadczenia, gdzie będzie można testować jazdę przed zakupem samochodu. Ponadto powstanie około 1000 salonów usługowych i 600 000 terminali ładowania elektrycznego.

Grupa FAW do 2025 roku chce, aby sprzedaż zagraniczna marki Hongqi stanowiła 10% sprzedaży ogółem. W 2030 roku sprzedaż zagraniczna zajmie ćwierć sprzedaży całkowitej.

Hongqi zamierza osiągnąć łączną sprzedaż ponad miliona sztuk samochodów do 2025 roku. Aż połowę z nich stanowić będą pojazdy nowej energii (NEV).

Źródło: https://english.news.cn/20230109/04388600c2444097ad6ddafbf4858956/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.