Aktualności

Sukces pociągów intermodalnych w Chinach

Chińskie pociągi intermodalne wykonały ponad 30 000 kursów w ciągu 6 lat. Trasy realizowane są w ramach Nowego Międzynarodowego Korytarza Handlu Lądowo-Morskiego.

30 000 kursów – tyle wyjazdów zrealizowały chińskie pociągi intermodalne. Liczba ta jest imponująca, zwłaszcza że kolej intermodalna funkcjonuje w Państwie Środka zaledwie od 2017 roku. Połączenia kolejowo-morskie są nie tylko szybkie, ale i bardziej ekologiczne od dostaw drogowo-morskich.

Kolej intermodalna funkcjonuje w ramach Nowego Międzynarodowego Korytarza Handlu Lądowo-Morskiego. To korytarz logistyczno-handlowy, który powstał jako odpowiedź na wymianę gospodarczą między państwami grupy ASEAN. Kolej ułatwia handel zachodnich prowincji chińskich z Tajlandią, Kambodżą, a nawet Brazylią.

 

 

Największym zainteresowaniem w imporcie do Chin cieszą się orzechy i mięso. Zaś w eksporcie pociągami intermodalnymi z Chin wyjeżdża elektronika, wyroby mechaniczne, czy produkty z zakresu energetyki.

Trzydziestotysięczny kurs odbył się w niedzielę. Pociąg wiozący 110 kontener wyjechał z Qinzhou.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/10/od-chwili-uruchomienia-chinskie-pociagi-intermodalne-wykonaly-30-000-kursow/

Potrzebujesz zorganizować transport z Chin? Skontaktuj się z nami!

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.