Aktualności

Światowe patenty Huawei

Chiński Huawei jest właścicielem ponad 120 000 patentów technologicznych. To efekt dziesięcioletnich prac badawczo-rozwojowych.

Huawei Technologies to obecnie największy gracz na chińskim rynku elektroniki użytkowej. Firma nie tylko zajmuje się produkcją telefonów i urządzeń mobilnych, ale trwale rozwija infrastrukturę telekomunikacyjną. Jej wkład w rozbudowę sieci 5G przyczynił się do ustanowienia Państwa Środka liderem w zakresie 5G.

Należy również docenić wkład Huawei w badania i rozwój nowych technologii. Dzięki dziesięcioletnim pracom badawczym chiński gigant stał się właścicielem przeszło 120 000 patentów na całym świecie. W ciągu dekady Huawei przeznaczył ponad 977 miliardów juanów na badania i rozwój (R&D). Z czego 161 miliardów juanów pochłonęły badania w samym 2022 roku.

Obecnie Huawei znajduje się na czwartym miejscu listy przedsiębiorstw wydatkujących najwięcej na badania i rozwój. Warto dodać, że chiński gigant chętnie dzieli się wiedzą i wypracowanymi rozwiązaniami ze światem. Programiści mogą bezpłatnie korzystać z bogatych źródeł open source Huawei’a.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/09/huawei-jest-wlascicielem-120-000-patentow-na-calym-swiecie/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.