Aktualności

Światowy szczyt sektora IoT w Wuxi

W Wuxi obyła się Światowa Wystawa IoT 2022. To ważne wydarzenie dla innowacji i osiągnięć naukowych w dziedzinie Internetu Rzeczy.

Wuxi to półtoramilionowe miasto we wschodnio chińskiej prowincji Jiangsu. Na świecie znane jest głównie za sprawą olbrzymiego posągu Buddy z Ling Shan. Od kilku lat miasto kojarzy się jednak coraz częściej jako miejsce dla rozwoju innowacji i branży inteligentnych czujników.

26 listopada w Wuxi obył się szczyt pod nazwą Światowa Wystawa IoT 2022. Do miasta przyjechai naukowcy, inżynierowie i elity biznesu, aby dyskutować na temat rozwoju i przyszłości sektora IoT, czyli Internetu Rzeczy.

Internet Rzeczy to koncepcja, w której urządzenia elektroniczne codziennego użytku współpracują z siecią Internet. Dzięki temu mogą gromadzić i przetwarzać dane w celu zwiększenia efektywności działania. Najpopularniejszymi produktami IoT są urządzenia gospodarstwa domowego (np. inteligentne piekarniki, roboty kuchenne), elektronika do noszenia (smartwatche), czy elektronika medyczna (inteligentne czujniki do pomiaru funkcji życiowych). Inteligentne urządzenia towarzyszą nam coraz częściej, nic więc dziwnego, że branża ta przeżywa obecnie okres silnego rozwoju.

Sektor IoT w Wuxi wart jest w tym momencie ponad 350 miliardów juanów (około 50 miliardów dolarów amerykańskich). Gospodarka cyfrowa w prowincji Jiangsu kwitnie, a przemysł ten w Wuxi jest obecnie najwyżej ceniony w całym regionie.

W trakcie szczytu miasto Wuxi podpisało kilka istotnych umów o wzajemnej współpracy. Pozwolą one w ciągu kilku najbliższych lat rozwinąć w mieście jeszcze więcej start upów i biznesów opartych na IoT. Wuxi podpisało umowy między innymi z: China Unicom, China Center for Information Industry Development,  chińskim Ministerstwem Przemysłu i Technologii Informacyjnych oraz Chinasoft International Limited.

W kolejnych latach Wuxi chce opracować najnowsze koncepcje IoT dla branży Internetu przemysłowego, inteligentnych pojazdów oraz inteligentnych czujników.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/11/swiatowy-szczyt-iot-2022/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.