Aktualności

Sztuczna inteligencja od IBM w Chinach

Amerykański koncern IBM uruchomił w Chinach platformę sztucznej inteligencji i danych Watsonx. Platforma jest gotowa do stosowania w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Watsonx to nowy projekt amerykańskiego giganta technologicznego IBM. Jest to platforma sztucznej inteligencji AI oraz danych przeznaczona dla małych i średnich firm. Projekt zrealizowano specjalnie z myślą o rynku chińskim. Watsonx ma na celu pomoc lokalnym firmom w zwielokrotnianiu wpływu sztucznej inteligencji na przedsiębiorstwa w obliczu boomu generatywnej AI.

Platforma ma działać również z korzyścią dla samego IBM. Amerykański koncern technologiczny chce za pośrednictwem platformy zrzeszać firmy technologiczne, klientów branżowych i partnerów z rynku lokalnego. Powstanie w ten sposób silny ekosystem biznesowy zgodny z lokalnym rynkiem i charakterystyką branży.

 

 

Chen Xudong, prezes IBM Greater China, powiedział, że ankieta przeprowadzona przez IBM wśród ponad 3000 dyrektorów generalnych na całym świecie pokazuje, że „uczynienie sztucznej inteligencji podstawową produktywnością” jest pilną potrzebą liderów biznesu. Co to oznacza w praktyce? Większą konkurencyjność, ułatwienie dostępu oraz bardziej czytelne i trafne treści generowane przez AI.

Generatywna sztuczna inteligencja odnosi się do algorytmów komputerowych, które tworzą nowy tekst, obrazy, kody, wideo lub dźwięk w sposób podobny do ludzkiego. AI generatywna  to stosunkowo nowa technologia. Watsonx będzie kreował modele biznesowe odpowiednie dla potrzeb rynku lokalnego.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202308/23/WS64e5c193a31035260b81dce2.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.