Aktualności

Tencent inwestuje w Polsce

Chiński Tencent dokonał już siedmiu inwestycji w polskie firmy z branży gier. Ostatnio zainwestował w dwa warszawskie studia.

Tencent to jeden z największych graczy na chińskim rynku nowych technologii i gier. Korporacja z siedzibą w Shenzen jest właścicielem popularnych komunikatorów QQ i WeChat, a także licznych platform streamingowych, e-commerce’owych oraz przetwarzania danych w chmurze. Tencent stale inwestuje również zagranicą, czego przykładem są udziały w amerykańskiej spółce Riot Games, czy platformie z grami z Wielkiej Brytanii – Miniclip.

Od pewnego czasu Tencent czyni inwestycje także w Polsce. Prawdopodobnie chiński gigant zainwestował już w siedem polskich firm z branży gier, a ostatnie z nich to dwa warszawskie studia.

Puls Biznesu donosi, że Tencent do tej pory wsparł między innymi krakowskie studio The Parasigh i Exit Plan z Warszawy. Chiński koncern miał dokonać też przejęcia grupy 1 C Entertainment, która zrzesza QLOC, Cenega i Muve.

Ostatnia inwestycja Tencenta w Polsce, która została podana do wiadomości publicznej, to Gruby Entertainment. Firma z Shenzen objęła udział 20% o podwyższonym kapitale.

Oprócz chińskich inwestorów, na polskim rynku pojawia się wsparcie finansowo-technologiczne również z innych regionów Azji. Południowokoreański Krafton (producent gier video) zainwestował w ostatnim czasie w Covenant.dev.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/firmy/wlasciciel-wechat-na-zakupach-w-polsce-inwestuje-w-gry/2e5ncqz

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.