Aktualności

Tesla wycofuje 400 000 pojazdów w Chinach

Wadliwe tylne światła – to powód wycofania z chińskiego rynku ponad 400 000 samochodów Tesli. Usterka oprogramowania jest winna niezapalaniu się świateł.

Tesla, po otwarciu fabryki Gigafactory w Chinach, odnosi na kontynencie azjatyckiemu coraz większy sukces. Samochody amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego sprzedają się tam równie dobrze, co rodzime marki elektryków. Otwarcie Gigafactory sprawiło, że Chiny stały się jednym z największych rynków produkujących najnowsze modele Tesli.

Niestety w parze z sukcesem idą też porażki. Po wykryciu wady oprogramowania w samochodach Tesli, z rynku wycofano aż 435 132 pojazdy. Błąd oprogramowania sprawia, że tylne światła samochodów nie zawsze się włączają. Chińska Państwowa Administracja ds. Rynkowych uważa to za rażący błąd i zdecydowała o całkowitym wycofaniu wyprodukowanego modelu.

Tylne światła po jednej lub obu stronach pojazdu mogą się nie włączać. Powodem jest anomalia oprogramowania układowego, który może powodować fałszywe wykrywanie usterek podczas procesu budzenia pojazdu. Taka awaria może zwiększyć ryzyko kolizji w ciemnych warunkach – w nocy, lub podczas deszczowej pogody.

Tesla oświadczyła, że wdroży bezprzewodową aktualizację oprogramowania, aby rozwiązać ten problem. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi i kiedy samochody będą mogły wrócić do salonów sprzedaży.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202212/04/WS638c4a5da31057c47eba287b.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.