Aktualności

Transport towarowy w Chinach stale rośnie

Od początku roku w Chinach przewieziono ponad 25 miliardów ton towarów. Największy wzrost zanotowano w sektorze transportu drogowego.

Chiny, obok Indii, są największym światowym producentem towarów. Co za tym idzie – znajdują się w czołówce globalnych eksporterów. Im większy eksport, tym silniej rośnie rynek transportu towarowego. Tylko w pierwszej połowie tego roku Chiny przetransportowały ponad 25,9 miliarda ton towarów. Oznacza to, że sektor transportu cargo wzrósł w ciągu roku o 6,8%.

 

port w chinach tianjin

 

Największym zainteresowaniem wciąż cieszy się transport drogowy w Chinach. Samochody towarowe przewiozły w pierwszym półroczu aż 19 miliardów ton produktów. To o 7,5% więcej niż w analogicznym okresie roku 2022.

W czołówce pozostaje też transport morski. Od stycznia przepustowość portów w Chinach wzrosła o przeszło 8%. Oznacza to, że porty są w stanie obsłużyć 150 milionów jednostek TEU (kontenerów dwudziestostopowych).

Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszy się transport lotniczy, głównie za sprawą wysokich cen. Tą drogą przewieziono około 3,5 miliona ton ładunków towarowych.

Skontaktuj się z nami i otrzymaj wycenę transportu z Chin!

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/07/chiny-odnotowuja-wzrost-transportu-towarowego/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.