Aktualności

Trwają uroczystości państwowe w Chinach

Święto Narodowe w Chinach to jeden z najważniejszych momentów w roku. Aktualnie trwa Złoty Tydzień, czyli czas pomiędzy inauguracją a zakończeniem świętowania.

Tegoroczne chińskie Święto Narodowe zbiegło się w czasie ze Świętem Środka Jesieni. Tuż po rodzinnych obchodach jesiennej pełni nadszedł czas na uroczystości państwowe. Oficjalne obchody rozpoczęły się 1 października, tradycyjnie w Pekinie. Święto Narodowe upamiętnia powstanie Chińskiej Republiki Ludowej, zatem oczywiste jest, że obchody rozpoczynają się co roku na Placu Tiananmen.

To właśnie na Placu Tiananmen pojawiła się pierwsza defilada chińskiego wojska, czyli Narodowej Armii Wyzwoleńczej. Stało się to tuż po wystąpieniu Mao Zedonga, który oficjalnie ogłosił proklamację Chińskiej Republiki Ludowej w 1949 roku. Choć rezolucję uchwalono w grudniu, to 1 października przyjmuje się za oficjalną datę święta.

 

 

Okres pomiędzy inauguracją a zwieńczeniem Święta Narodowego to tak zwany Złoty Tydzień. Złoty Tydzień trwa od 1 do 7 października i jest to czas całkowicie wolny od pracy. W tym czasie fabryki, urzędy, a także biura pozostają zamknięte. Ponowne nawiązanie kontaktów ze stroną chińską będzie możliwe od 9 października.

Złoty Tydzień podzielony jest na dwie części. Przez pierwsze trzy dni trwają oficjalne uroczystości o charakterze narodowym. Kolejne cztery dni to czas przeznaczony na podróże, krótkie urlopy i odwiedziny bliskich. W tym czasie Chińczycy zwiedzają kraj, biorą udział w życiu kulturalnym, a także poświęcają wolne chwile na rekreację.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/10/w-chinach-trwaja-obchody-swieta-narodowego/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.