Aktualności

Wzrost inwestycji w chińskie koleje

Chińskie inwestycje kolejowe wzrosły o 7% w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku. Ich wartość przekroczyło 51 miliardów dolarów.

China State Railway Group Co Ltd. potwierdza, że chińskie inwestycje kolejowe stale rosną. Tylko od początku roku do końca lipca inwestycje odnotowały wzrost o 7% w stosunku do roku ubiegłego. Tym samym ich wartość sięgnęła pułapu 371 miliardów juanów. Daje to około 51,9 miliarda dolarów amerykańskich.

W ubiegłym miesiącu China State Railway Group Co Ltd. zakończyła remonty na niektórych liniach kolejowych. Ułatwiło to podróżowanie pasażerom, jak i zwiększyło przepustowość i wydajność transportu, szczególnie w zachodnim regionie kraju. Przykładem jest projekt modernizacji odcinka Xining-Golmud kolei Qinghai-Tibet. Jego remont umożliwił kursowanie szybkich pociągów o prędkości 160 km/h.

Innym ważnym projektem jest modernizacja odcinka Lanzhou-Xining kolei dużych prędkości Lanzhou-Urumqi. Zmiana ta daje możliwość obsługi pociągów o prędkości 250 km/h. Jednocześnie skróceniu ulega czas podróży między Lanzhou, stolicą prowincji Gansu, a Xining, stolicą sąsiedniej prowincji Qinghai. Podróż trwa teraz zaledwie 59 minut.

W lipcu chińskie koleje odnotowały 406 milionów podróży pasażerskich. W ciągu miesiąca codziennie kursowało 10 169 pociągów. To stanowi wzrost o 14,2% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku, zanim wybuchła pandemia Covid-19.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202308/13/WS64d80ae6a31035260b81bc56.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.