Targi branżowe

Lifestyle Expo 2011

 logopolish12_02

Możliwości i jakość w Biznesie

Tworzenie przestrzeni dla współpracy między Hongkongiem i przedstawicielami polskiego biznesu – ta idea przewodzi tegorocznej edycji Lifestyle Expo. Targi, organizowane przez Radę Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC) i Wydział Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej Prowincji Guangdong (GDDOFTEC), odbędą się w Warszawie w dniach 21-23 września 2011 r.


Wystawcy i współorganizatorzy targów

Hongkong od lat przoduje w rankingach wolności gospodarczej. Nic więc dziwnego, że z roku na rok coraz więcej polskich przedsiębiorców poszukuje biznesowych możliwości w tej części świata. Jak jednak skutecznie nawiązać relacje handlowe z firmami z Hongkongu ? W tym celu warto skorzystać z pomocy Rady Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC). Instytucja, powołana do życia przez rząd Hongkongu, odpowiada m.in. za organizację dziesięciu największych wystaw branżowych w Azji oraz trzech największych na świecie. W tym roku po raz kolejny HKTDC organizuje targi skierowane specjalnie dla przedsiębiorców z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej – w dniach 21-23 września odbędzie się trzecia już edycja Targów Lifestyle Expo w Warszawie.

Podczas tegorocznej edycji gościć będziemy w Warszawie ponad dwustu przedstawicieli biznesu z Hongkongu i prowincji Guandong (Kanton). Wystawcy będą reprezentować m.in. takie sektory jak elektronika, artykuły gospodarstwa domowego oraz akcesoria komputerowe i telefoniczne. Nie zabraknie również przedstawicieli branży upominków i produktów reklamowych, a także odzieży i modnych akcesoriów. Nowością będzie szeroki asortyment zegarków i biżuterii.

Z myślą o korzyściach dla przedsiębiorców z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej


Targi Lifestyle Expo to okazja do poszerzenia biznesowych horyzontów dla przedsiębiorców z Polski. Z uwagi na wciąż niewielką wiedzę na temat możliwości, jakie stwarza Hongkong w dostępie do rynków azjatyckich, warto zwrócić uwagę na edukacyjny aspekt tego wydarzenia.

Organizatorzy zadbali o przygotowanie bezpłatnych seminariów z udziałem ekspertów. Będą one okazją do zapoznania się m.in. z możliwościami jakie stwarza Hongkong w rozliczaniu transakcji międzynarodowych oraz rolą, jaką odgrywa w umiędzynarodowieniu chińskiego juana. Podczas seminariów, organizatorzy poruszą również ważne dla przedsiębiorców kwestie logistyki w handlu międzynarodowym, nowymi regulacjami związanymi z rozliczaniem VAT w imporcie, dofinansowaniem udziału w misjach i targach w Hongkongu, zasadami zakładania firm i korzyściami z tego płynącymi w kontekście wymiany handlowej – zwłaszcza w przypadku chęci dostępu do ogromnego rynku chińskiego w zakresie zarówno importu jak i eksportu towarów.

Istotnym celem organizatorów targów jest pokazanie Hongkongu, jako idealnego miejsca do nawiązywania kontaktów handlowych z Azją. Jako centrum offshorowe, Hongkong, który co prawda nie stosuje praktyk znanych z klasycznych rajów podatkowych, przyciąga przedsiębiorców korzystnymi warunkami inwestowania, przejrzystością przepisów oraz niezwykle wysokim poziomem wolności gospodarczej. Wiodącą pozycję w wielu rankingach gospodarczych Hongkong zawdzięcza m.in. ograniczonym do minimum formalnościom związanym z zakładaniem i prowadzeniem firmy (od niedawna można zarejestrować firmę przez Internet i już w tym samym dniu rozpocząć działalność) oraz niskim podatkom (CIT max 16,5%, podatek dochodowy max 15%). W tym specjalnym regionie administracyjnym obowiązuje również prosty i przejrzysty system podatkowy.

Znakomita infrastruktura, dostęp do największych banków, powszechna znajomość angielskiego wśród ludzi biznesu, otwarta gospodarka i dobre relacje handlowe z Chinami, potwierdzone m.in. preferencyjnym dostępem do chińskiego rynku dzięki umowie o wolnym handlu – CEPA, zapewniają inwestorom zagranicznym maksimum korzyści podatkowych, wysoki poziom usług oraz elastyczną formułę prowadzenia działalności, przy zachowaniu minimum obowiązków administracyjnych.


Bezpośrednie spotkania z producentami, eksporterami i przedsiębiorcami z Hongkongu

Reprezentanci biznesu tego regionu wykazują dużą chęć współpracy z rynkami zewnętrznymi. W odpowiedzi na to Rada Rozwoju Handlu Hongkongu, z sukcesami organizowała wcześniejsze edycje targów Lifestyle Expo m.in. w Dubaju, Budapeszcie i Moskwie. Targi Lifestyle Expo są więc przede wszystkim okazją do bezpośrednich spotkań z przedsiębiorcami z Hongkongu i Kantonu. Daje to możliwość poznania nie tylko ich oferty, ale co równie istotne dla przyszłej współpracy, specyfiki kultury i stylu prowadzenia rozmów handlowych. W znacznej mierze ułatwia to nawiązanie długotrwałych relacji biznesowych i zwiększa szansę odniesienia sukcesu.

Targi Lifestyle Expo, odbędą się w dniach 21-23 września 2011r. na terenie Warszawskiego Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców na stronę www.lifestyleexpowarsaw.pl , gdzie można znaleźć szczegółowe informacje oraz zarejestrować się w celu uzyskania bezpłatnej wejściówki.

Formularz rejestracyjny


HKTDC

Założona w 1966 roku Rada Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC) zajmuje się międzynarodową promocją producentów oraz firm handlowych i usługowych z Hongkongu. Poprzez sieć ponad 40 biur na całym świecie, w tym 11 w Chinach kontynentalnych HKTDC promuje Hongkong jako platformę współpracy handlowej z Chinami oraz innymi krajami azjatyckimi. Poprzez organizowane imprezy targowe, misje gospodarcze, internetową platformę handlową www.hktdc.com, pisma branżowe, HKTDC łączy miliony kupców i producentów z całego świata.
Więcej informacji o HKTDC na stronie www.hktdc.com.

GD/DOFTEC

Wydział Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej Prowincji Guangdong prowadzi politykę w zakresie handlu zagranicznego, współpracy gospodarczej, inwestycji zagranicznych, zarządzania portami oraz specjalnymi strefami ekonomicznymi i technologicznymi.

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.