Transport i logistyka

Jak obniżyć koszty importu z Chin o 75%

Nadeszły czasy globalizacji. Za sprawą gęstej siatki regularnych połączeń lotniczych między największymi miastami na świecie, spedytorzy są w stanie dostarczyć paczkę z jednego na drugi koniec świata w ciągu dosłownie 2-3 dni.

Niestety, dla wielu średnich i małych firm, ceny usług są wciąż zbyt wysokie, aby skutecznie konkurować ceną importowanego towaru na rynku lokalnym. Wprawdzie czołowi spedytorzy tacy jak UPS i DHL kuszą wysokimi rabatami, a TNT miewa promocje na import z różnych kierunków świata, to ceny wciąż pozostawiają wiele do życzenia.

Biuro działające pod nazwą Air Cargo Shipping, w oparciu o kontrakty na duże ilości przesyłek, oferuje przesyłki lotnicze po cenach, które dotychczas kojarzyły się wyłącznie z serwisem drogowym. Skupiając w swojej ofercie usługi znanych spedytorów takich jak DHL i UPS, gwarantuje taką samą jakość obsługi, jak w przypadku realizacji importu bezpośrednio u przewoźnika.

Różnica pojawia się w cenie. Na fakturze za transport zamiast kilku tysięcy złotych importer zobaczy jedynie kilkaset. Podczas gdy np. paczka z Chin o wadze 10 kg w cenniku UPS kosztuje 1826 zł, w Air Cargo Shipping zapłacimy za nią tylko 434 zł. Równie ważne jest to, że przy współpracy z Biurem nigdy nie spotka nas przykra niespodzianka taka jak dopłata paliwowa lub opłata importowa, które zwykle doliczane są przez przewoźników do podstawowej ceny za transport.

O tym, skąd wzięła się idea tanich przesyłek lotniczych, mówi Maciej Białożyt, współwłaściciel biura:
– Wprawdzie z roku na rok obserwuje się spadek cen za transport, jednak wciąż rosnące dopłaty paliwowe powodują, że ceny mocno odbiegają od oczekiwań klientów. Szczególnie na początku współpracy importera z nowym dostawcą lub producentem, kiedy zachodzi konieczność zamówienia próbek towaru, ważne jest, żeby proces ten przebiegał sprawnie, szybko, a przede wszystkim nie generował wysokich kosztów po stronie importera na początku nowego przedsięwzięcia.

System składania zleceń w Air Cargo Shipping jest prosty i przejrzysty. Wystarczy wypełnić formularz internetowy danymi o przesyłce. System automatycznie wygeneruje numer zlecenia oraz poprosi o podpisanie wydrukowanej kopii i wysłanie jej faksem lub e-mailem.

Żeby rozpocząć współpracę z biurem, nie trzeba podpisywać długich umów, upraszać o rabaty ani deklarować ilości przesyłek.U nas ceny dla wszystkich są takie same, bo niższe być już nie mogą! – mówi współwłaściciel biura. Dodaje jednak, że przy regularnych zleceniach klienci mogą liczyć na dodatkowe dwucyfrowe rabaty.

_________________________________

Dane kontaktowe:

Biuro Obsługi Przesyłek Lotniczych
www.aircargoshipping.pl

Kontakt telefoniczny z konsultantami naszej firmy: (88) 858 22 22.
Od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 18:00.

Zlecenia importowe można przysyłać:
faksem: (22) 490 55 28
lub mailem: import@aircargoshipping.pl
24 godziny na dobę / 7 dni w tygodniu.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.