Wydarzenia bieżące

VI edycja Warsaw Beijing Forum

Warsaw Beijing Forum to wyjątkowy projekt organizowany przez studentów z Koła Naukowego Prawa i Gospodarki Chin przy Uniwersytecie Warszawskim. Tegoroczna, już szósta, edycja projektu odbędzie się pod hasłem „Intelligence Approaching Business”.

warsaw1

Idea Warsaw Beijing Forum zrodziła się w 2013 roku. Studenci z Koła Naukowego Prawa i Gospodarki Chin działającego przy Uniwersytecie Warszawskim chcieli zapełnić lukę, która pojawiła się wraz ze wzrostem znaczenia Chin w Polsce. Po ogłoszeniu przez Xi Jinpinga projektu ekonomicznego „Pas i Szlak”, przedsiębiorcy coraz częściej myśleli o Chinach jako potencjalnym partnerze biznesowym.

Stało się to przyczyną do pogłębiania wiedzy o stosunkach polsko-chińskich i promowania współpracy przedsiębiorców ze środowiskiem akademickim. Tym samym studenci z Warszawy nawiązali kontakt z China University of Political Science and Law w Pekinie. Kilka miesięcy później powitali u siebie chińskich studentów i wykładowców. Następnie własnymi siłami zebrali fundusze, by wziąć udział w pekińskiej części Forum.

warsaw2

Tegoroczna edycja Warsaw Beijing Forum to już szósta odsłona projektu. W ciągu działalności studencka inicjatywa zyskała uznanie i wsparcie takich globalnych firm jak KGHM, ICBC, czy PWC. Na organizowanych konferencjach gościli między innymi Prezydent RP Andrzej Duda, Premier Mateusz Morawiecki czy Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

warsaw3

Szósta edycja odbędzie się pod hasłem „Intelligence Approaching Business” i trwać będzie od 20 do 24 maja. Spotkania skupione będą wokół wykorzystywania najnowszych technologii i sztucznej inteligencji (AI) w biznesie oraz towarzyszących temu aspektów prawnych.

W warszawskiej odsłonie Warsaw Beijing Forum uczestniczyć będą studenci z Polski oraz delegacja 16  studentów z China University of Political Science and Law. Na wydarzeniu pojawią się eksperci w dziedzinie prawa, polityki i biznesu oraz przedstawiciele największych firm. Udział w Forum zapowiedzieli między innymi: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Krajowa Izba Gospodarcza, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, China Construction Bank, czy Polsko-Chińska Izba Gospodarcza.

Członkowie projektu wezmą udział w spotkaniu o wpływie sztucznej inteligencji i zmian klimatu na zdrowie organizowanym przez PIKMED oraz warsztatach na temat przestępstw białych kołnierzyków, które poprowadzi kancelaria Clifford Chance.

warsaw4

Warsaw Beijing Forum to nie tylko projekt angażujący studentów, którzy wiążą swoją przyszłość zawodową z Chinami. To także miejsce wymiany doświadczeń, nawiązywania przyjaźni i zdobywania cennych umiejętności.

Z przyjemnością informujemy, że BigChina objęła patronatem tegoroczną edycję Warsaw Beijing Forum. Gorąco zapraszamy do udziału w konferencji!

http://www.warsaw-beijing.pl

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.