Aktualności

7 000 kawiarni Starbucks w Chinach

Amerykański gigant kawowy Starbucks otworzył już ponad 7 000 kawiarni w Chinach. Zamiłowanie Chińczyków do kawy nieustannie rośnie.

Belinda Wong, dyrektor generalna Starbucks China, potwierdziła, że Starbucks otworzył już ponad 7 000 kawiarni w Chinach kontynentalnych. Amerykańska sieć kawowa cieszy się popularnością na całym świecie. Od kilkunastu lat Chińczycy również doceniają smak i jakość napojów amerykańskiej sieciówki. Choć jeszcze kilka dekad temu kawa nie cieszyła się w Chinach zbyt wielką popularnością, dziś obecna jest w prawie każdym chińskim domu.

Starbucks docenia lokalny i rynek i dostrzega rosnący potencjał napojów kawowych w Państwie Środka. Amerykańska sieć dąży do osiągnięcia celu jakim jest otwarcie 9 000 kawiarni w Chinach do 2025 roku.

 

 

W roku 2024 przypada 25. rocznica wejścia Starbucks na rynek chiński. Wong powiedziała, że Starbucks przyspieszy ekspansję aby objąć siecią większą społeczność. Misją marki jest dostarczanie wysokiej jakości kawy i wyjątkowych doświadczeń Starbucks szerszemu gronu chińskich klientów.

Dyrektor generalny Starbucks dodaje, że rozwój Starbucks w Chinach wykazuje dużą dynamikę. Dzięki temu firma dąży do bycia liderem na chińskim rynku kawy premium.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202401/31/WS65ba0278a3104efcbdae8f24.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.