Aktualności

Alibaba zarobi 36 miliardów dolarów

Alibaba szacuje, że jej dochody osiągną w tym roku ponad 36 miliardów dolarów. Jednocześnie firma skupuje akcje za ponad 25 miliardów dolarów.

Chiński gigant technologiczny Alibaba Group poinformował, że jego przychody w okresie od października do grudnia wyniosły ponad 260 miliardów juanów. Daje to kwotę niemal 36 miliardów dolarów. W tym czasie realny dochód firmy wyniósł nieco ponad 10,5 miliarda dolarów. Do końca roku Alibaba planuje potroić wielkość dochodu do kwoty 36 miliardów.

Alibaba jednocześnie wskazuje na „zaufanie do perspektyw naszej działalności i przepływów pieniężnych”. Potwierdzeniem tych słów jest skup akcji na zawrotną kwotę kolejnych 25 miliardów dolarów.

 

 

Wu Yongming, dyrektor generalny Alibaba Group podkreśla, że „Najwyższym priorytetem jest ponowne pobudzenie wzrostu naszych głównych obszarów działalności, handlu elektronicznego i przetwarzania w chmurze. Zwiększymy inwestycje, aby poprawić doświadczenia użytkowników, aby pobudzić rozwój Taobao i Tmall Group.”.

W kwartale kończącym się 31 grudnia 2023 roku przychody z podstawowej działalności Alibaba w zakresie handlu elektronicznego, która odnosi się do platform Taobao i Tmall, wzrosły do 129 miliardów juanów. Przychody w branży przetwarzania w chmurze wyniosły w tym okresie 28 miliardów juanów

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202402/08/WS65c43d8ca3104efcbdaea664.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.