Aktualności

Armator HMM szuka nowego właściciela

Jeden z największych armatorów na świecie, HMM, trafił na sprzedaż. Ofertę jego zakupu przedstawił Pan Ocean.

Koreański armator HMM to jeden z najważniejszych graczy branży kontenerowej i żeglugi morskiej. Hyundai Merchant Machine jest obecnie ósmym na świecie największym armatorem morskim. Jego przejęcie może doprowadzić do istotnych przetasowań na rynku transportu. Dlatego interesariusze spółki z wielką uwagą podchodzą do napływających ofert zakupu firmy.

Sprzedaż HMM to kolejna z prób ratowania armatora przed upadłością. Firma od wielu lat znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, a próby restrukturyzacji nie przyniosły oczekiwanych skutków. Dlatego sprzedaż wydaje się być aktualnie najlepszym rozwiązaniem trwającego impasu.

 

 

Spośród wielu ofert zakupu HMM jedna wydaje się szczególnie interesująca. Korea Ocean Business Corporation i Korea Development Bank wskazują na firmę Pan Ocean z Harim Group. Pan Ocean chce zakupić 58% udziałów koreańskiego armatora. Ich wartość wynosi przeszło 4,9 miliarda dolarów amerykańskich. Całkowita wartość firmy szacowana jest na niemal 8,5 miliarda USD.

Oferent Pan Ocean na razie prowadzi szczegółowe badania spółki HMM. Chce ocenić jej rentowność i rzeczywistą wartość floty. Możliwe, że do transakcji zakupowej dojdzie już w pierwszej połowie tego roku.

Harim Group, do której należy Pan Ocean, to potentat branży drobiarskiej w Korei Południowej. Z kolei Pan Ocean to firma specjalizująca się w transporcie ładunków masowych. W swojej flocie posiada ponad 300 statków. W większości są to masowce, ale spółka zarządza także kontenerowcami i tankowcami.

Źródło: https://www.namiary.pl/2023/12/28/kontenerowa-transakcja/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.