Aktualności

Bezzałogowce dominują chiński rynek dostaw

Pojazdy bezzałogowe coraz częściej realizują dostawy towarów na terenie Chin. To sposób na obniżenie kosztów i poprawę komfortu procesów logistycznych.

Chińskie firmy technologiczne ścigają się w dostarczaniu rozwiązań dla branży pojazdów bezzałogowych. Wykorzystanie ich w łańcuchu dostaw pozwala zwiększyć efektywność logistyki, zmniejszyć koszty i poprawić doświadczenia użytkowników, czyli konsumentów. Bezzałogowe dostawy to także remedium na rosnące koszty pracy i braki kadrowe w branży kurierskiej.

Jednym z realizatorów dostaw bezzałogowych jest chiński gigant handlu elektronicznego JD.com. Firma korzysta już z dronów dostawczych i inteligentnych rozwiązań logistycznych dla obsługi przesyłek. Użycie dronów pozwala JD dotrzeć z dostawami do konsumentów w trudno dostępnych obszarach Chin.

 

 

Drony mogą automatycznie startować z regionalnych stacji dostaw, podążać ustaloną trasą do wsi lub obszarów wiejskich, lądować w wyznaczonych punktach zrzutu i dostarczać zamówienia bezpośrednio do rąk klientów. To znaczne wpływa na skrócenie czasu dostawy i koszty logistyki. Drony dostawcze wykorzystywane są także w miejscach klęsk żywiołowych w celu niesienia podstawowej pomocy.

Z kolei platforma Meituan tylko w grudniu ubiegłego roku zrealizowała ponad 220 000 dostaw dronem. Przesyłki docierały do obszarów biurowych, dzielnic handlowych i osiedli mieszkaniowych w Shenzhen i Szanghaju. Ostatnio Meituan nawiązał współpracę z siecią 7-Eleven w prowincji Guangdong, co pozwala na realizację zakupów spożywczych z szybką dostawą do domu.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202404/17/WS661f1fb7a31082fc043c25f2.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.