Aktualności

Boom na chińskie produkty rolne

Prowincja Yunnan odnotowała rekordowy eksport produktów rolnych. Jego wartość osiągnęła niemal 7 miliardów juanów.

Prowincja Yunnan znajduje się w południowo-zachodniej części Chin. Pasma górskie przeplatane zabagnionymi dolinami i rzekami tworzą tutaj niezwykle bujny i atrakcyjny krajobraz. To również dobry region dla upraw warzyw i owoców. Wilgotność, czyste powietrze i podzwrotnikowy klimat sprzyjają uprawom.

Tylko w pierwszej połowie tego roku wartość eksportu produktów rolnych w prowincji Yunnan przekroczyła 6,8 miliarda juanów. Daje to wartość niemal 953 milionów dolarów amerykańskich. Prowincja osiągnęła tym samym najlepszy wynik w eksporcie płodów rolnych w zachodnich Chinach. W całych Chinach Yunnan zajęła trzecie miejsce w eksporcie owoców i czwarte w eksporcie warzyw.

Zdaniem chińskich władz celnych głównymi kierunkami eksportu były głównie kraje ASEAN. Należą do nich między innymi: Indonezja, Kambodża, Malezja, Laos czy Filipiny. Stowarzyszenie ASEAN pełni w regionie funkcję stymulatora gospodarczego i ekonomicznego dla państwa członkowskich.

Władze celno-skarbowe Chin badają nowe możliwości poprawy eksportu warzyw i owoców. W planach jest między innymi utworzenie zielonych przejść dla produktów rolnych i zapewnienie profesjonalnego doradztwa dla przedsiębiorstw.

Źródło: https://english.news.cn/20230807/35b0743e00074edd94fea342194e3bca/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.