Aktualności

Boom na wynajem samochodów w Chinach

Ostatnie tygodnie dostarczyły rekordowe ilości wynajętych samochodów w Chinach. Przyczyną jest ożywienie na rynku turystycznym.

Po prawie trzech latach lockdownu Chińczycy rozpoczęli swobodne podróże krajowe i zagraniczne. Chińskie biura podróży poszerzają oferty wycieczek zagranicznych o nowe kierunki. Chińczycy doceniają też jednak turystyczne walory własnego kraju. W związku z tym ilość podróży regionalnych i krajowych rośnie. A wraz z nimi – liczba wynajętych samochodów.

Pomimo iż pociągi pozostają najpopularniejszą formą transportu w Chinach, samochody oferują znacznie większy komfort podróżowania. Dlatego też tegoroczny boom turystyczny przyniósł rekordowe wyniki w usługach najmu samochodów.

Chiński gigant rynku wynajmu samochodów CAR Inc. powiedział, że liczba zamówień na jego samochody w okresie lipiec-sierpień wzrosła o 50% względem roku 2022. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że to pierwsze od trzech lat lato, w którym Chińczycy mogą swobodnie podróżować. CAR Inc. dodaje jednak, że liczba zamówień na wynajem samochodów przekroczyła wartości z 2019 roku.

Najwięcej podróży wynajętymi samochodami Chińczycy odbyli pomiędzy miastami. Widocznym trendem jest też najem długoterminowy, który przekracza minimum 5 dni. Warto dodać, że pojazdy elektryczne i hybrydowe cieszą się największym zainteresowaniem. Wszystko za sprawą wciąż rozwijającej się infrastruktury do ładowania i naprawy takich samochodów.

China Tourism Academy podaje, że liczba krajowych wyjazdów turystycznych tego lata przekroczyła 1,8 miliarda. Podróże krajowe wygenerowały jednocześnie zysk na poziomie 1,21 biliona juanów.

Źródło: https://english.news.cn/20230917/fc6cfa043050443db59008294d30c777/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.