Aktualności

Chińczycy coraz chętniej podróżują zagranicę

Kilka miesięcy temu Chiny otworzyły granice. Liczba podróży z Państwa Środka osiągnęła już połowę ilości sprzed pandemii Covid-19.

Na początku roku Chiny wznowiły wydawanie wiz turystycznych dla podróżujących z zagranicy. Po niemal trzyletnim lockdownie zainteresowanie wycieczkami do Chin gwałtownie rośnie. Podobny trend zauważalny jest u obywateli Chin. Chińczycy nagminnie wykupują wycieczki zagraniczne i chcą nadrobić stracony czas podróżowaniem po świecie.

O ile w styczniu ilość podróży z Chin stanowiła zaledwie 2% wolumenu z 2019 roku, to obecne dane zaskakują. W sierpniu liczba podróży z Państwa Środka stanowiła już 40-60% ilości sprzed pandemii Covid-19. Największym zainteresowaniem cieszą się wycieczki za pośrednictwem linii lotniczych.

Chińskie biura podróży stale poszerzają ofertę turystyki zorganizowanej. Niedawno do listy krajów, które można odwiedzać grupowo, dołączyła Polska. Obecnie chińskie biuro turystyczne Trip.com z Szanghaju poszerzyło ofertę o kolejne kierunki. Chińczycy od teraz mogą wyjechać w ramach wyjazdu zorganizowanego do Japonii, Australii, Wielkiej Brytanii, USA, Izraela, czy Niemiec.

 

 

Przełomowym miesiącem dla chińskiej turystyki był lipiec. W lipcu ilość wycieczek zagranicznych wzrosła o ponad 40% względem czerwca. Najpewniej ma to związek z okresem wakacyjnym i poszerzeniem oferty turystycznej o kolejne kraje i regiony.

Barierą dla podróżnych pozostają wciąż wysokie ceny biletów lotniczych. Ilość połączeń nie jest jeszcze tak szeroka jak przed pandemią Covid-19, co bezpośrednio przekłada się na ceny lotów.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/08/wzrasta-popyt-na-podroze-zagraniczne-do-chin/

Planujesz wyjazd do Chin? Skontaktuj się z nami!

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.