Aktualności

Chińczycy preferują podróże koleją

Tylko w lipcu Chińczycy odbyli ponad 406 milionów przejazdów pociągami. Obecnie trwa szczyt podróży w kolejach chińskich ze względu na okres wakacyjny.

Chiński operator kolejowy China State Railway Group Co., Ltd. zaprezentował dane dotyczące ruchu pasażerskiego w Państwie Środka. Okazuje się, że tylko w lipcu Chińczycy odbyli aż 406 milionów podróży pociągiem. Oznacza to, że każdego dnia koleją odbywa się ponad 13 milionów przejazdów osobowych. Te imponujące wyniki związane są z wakacyjnym sezonem urlopowym i podróżami studentów do rodzinnych miejscowości.

Chińska kolej jest atrakcyjnym środkiem transportu głównie za sprawą silnie rozwiniętej sieci komunikacyjnej. Ponadto szybka kolej, na niektórych odcinkach osiągająca prędkość ponad 500km/h, sprawia, że jest to alternatywa dla biznesowych podróży samolotem. Czas przejazdu jest nieco dłuższy, jednak cena jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna.

 

 

W lipcu po Chinach każdego dnia kursowało ponad 10 160 pociągów. W porównaniu do roku 2019, gdy kolej częściowo paraliżowała pandemia Covid-19, pociągów jest o 14% więcej.

Lokalne biura China State Railway Group Co. obecnie optymalizują plany operacyjne dla zwiększenia przepustowości kolei w te wakacje. Jednym ze sposobów na sprawną obsługę pasażerów jest zwiększenie zatrudnienia na kolei w dużych miastach (np. w Guangzhou, Shenzhen i Changsha). Ponadto prowadzone są kontrole bezpieczeństwa mające na celu unikanie opóźnień i przerw w kursowaniu pociągów.

Źródło: https://english.news.cn/20230801/ce69069ed9fa4767b850871842375121/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.