Aktualności

Chińska stacja bazowa 5G na Mount Everest

Operator komórkowy China Mobile uruchomił stację bazową 5G na Mount Everest. Inwestycja powstała z myślą o turystach i ekipach wspinaczkowych.

Mount Everest to najwyższy szczyt górski na świecie. Znajduje się na pograniczu Nepalu i Chińskiej Republiki Ludowej. To marzenie każdego himalaisty, ale i niezwykle niebezpieczne miejsce dla słabo doświadczonych miłośników wspinaczki górskiej. Od teraz Mount Everest zyskał łączność 5G, dzięki stacji bazowej uruchomionej na górze. To historyczny moment dla globalnej telekomunikacji.

Nowoczesna stacja bazowa przystosowana jest do obsługi łączności 5G-A (Advanced). 5G-A charakteryzuje się większą szybkością, lepszą łącznością i mniejszymi opóźnieniami. Sieć ma zapewnić wsparcie sieciowe dla turystyki, himalaistów, badań naukowych oraz ochrony środowiska w malowniczym obszarze góry Mount Everest.

China Mobile podkreśla, że sieć 5G-A ma zaspokoić potrzeby biznesowe związane z atrakcjami turystycznymi i zróżnicowane wymagania turystów podczas wędrówek górskich. Ponadto stacja bazowa będzie stanowić niezawodne wsparcie w sytuacjach awaryjnych dając gwarancję łączności ratowniczej dla wspinaczy.

Znajdująca się najwyżej na świecie stacja bazowa zaczęła działać już w 2020 roku, jednak w standardowej łączności 5G. Jej sygnał pokrywał szczyt góry Mount Everest.

Źródło: https://english.news.cn/20240425/a2aefc713deb49fe9bb17a2324d3e968/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.