Aktualności

Chiński eksport samochodów stale rośnie

Eksport samochodów z Chin utrzymał trend silnego wzrostu w pierwszym kwartale tego roku. Największym zainteresowaniem cieszą się pojazdy NEV.

Ostatnie lata niewątpliwie przyczyniły się do rozwoju eksportu chińskich marek samochodowych. Głównie ze względu na niższe koszty produkcji i jednoczesny dostęp do wykwalifikowanych inżynierów. To za ich sprawą Chiny od kilkunastu miesięcy pozostają liderem sprzedaży samochodów napędzanych nową energią (NEV).

Dane Chińskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów za pierwszy kwartał 2023 roku zdecydowanie to potwierdzają. Według raportów branżowych Chiny wyeksportowały w tym czasie ponad 1,3 miliona pojazdów. Oznacza to, że liczba sprzedanych zagranicę samochodów wzrosła w stosunku do 2022 roku przeszło o 89%.

Ponad 1,14 miliona spośród samochodów trafiających na eksport to auta osobowe. Pozostałe 228 000 sztuk pojazdów to samochody użytkowe (np. ciężarowe, dostawcze, czy chłodnie). Zagraniczni kupcy docenili chińskie pojazdy użytkowe, gdyż w ciągu roku dynamiki wzrostu ich eksportu wzrosła o około 31%.

Niemal 350 000 samochodów, które trafiły na eksport, to pojazdy NEV. Tutaj widoczny jest szczególny wzrost sprzedaży. Wynosi on ponad 170% w odniesieniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku.

Źródło: https://english.news.cn/20230516/29da1734b1a34504b4d243b82266143a/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.