Aktualności

Chińskie samochody już w Polsce

Producenci samochodów z Chin zdobywają nowe rynki nabywców. Kilka brandów z Państwa Środka jest już dostępnych w Polsce.

Rynek motoryzacyjny od lat zdominowany jest przez producentów europejskich, amerykańskich, japońskich i koreańskich. Przy czym to właśnie Europa i USA przez dziesięciolecia wiodły prym w branży moto. Obecnie kilkunastu gigantów motoryzacyjnych ustala zasady gry na rynku. Nowym producentów samochodów coraz trudniej jest się wybić, jednak chińskim markom idzie to coraz lepiej.

Co stoi za sukcesem chińskich brandów samochodowych. Postępujący przewrót technologiczny, za którym stoją samochody hybrydowe i te w pełni elektryczne. Chińscy producenci, mają na uwadze zmiany w branży, szybko reagują na nowe potrzeby konsumentów. Tym samym, odpowiadając na globalne zapotrzebowanie na samochody elektryczne, weszli na rynek z kilkudziesięcioma propozycjami pojazdów. Niektóre z nich dostępne są już w Polsce.

 

 

Seres Group specjalizuje się w produkcji samochodów dostawczych. W ostatnich latach poszerzył ją o SUV-y. Koncern w 2018 przejął firmę DFSK.

BYD, czyli Build Your Dreams, to największych w Chinach producentów samochodów elektrycznych. Ponadto koncern produkuje elektronikę użytkową, baterie, a nawet ciężarówki.

Nio to producent samochodów klasy premium, porównywanych do produktów Tesli. W Polsce zakup Nio jeszcze nie jest możliwy, a wyłącznie najem długoterminowy. Powodem jest brak lokalnego serwisu marki.

Skywell to stosunkowo młody chiński start-up, który specjalizuje się w produkcji elektrycznych SUV-ów. Samochody tej marki można nabyć w Europie w dwóch modelach.

Źródło: https://motopodprad.pl/nowe-chinskie-samochody-oficjalnie-dostepne-w-polsce/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.