Aktualności

Chińskie suwnice a w tle szpiegostwo

Po raz kolejny pod adresem Chin pojawiły się zarzuty o szpiegostwo. Tym razem na celowniku znalazły się suwnice portowe.

Zarzuty dotyczące szpiegostwa przypisywane są Chinom regularnie. Czasem dotyczą one sprzętu elektronicznego produkowanego przez Państwo Środka, innym razem podejrzenia padają w kierunku konkretnych osób pracujących zagranicą. Obecnie zarzuty o szpiegostwo wystosowały Stany Zjednoczone i mają one dotyczyć… chińskich suwnic portowych.

Chiny od lat umacniają pozycję światowego lidera w produkcji suwnic portowych. Chiński producent ZPMC zdominował już 80% globalnego rynku swoimi wyrobami. I to właśnie za sprawą suwnic Chiny miałyby śledzić światowy przepływ towarów i organizację łańcuchów dostaw. Ponadto padają oskarżenia ze strony USA o gromadzenie informacji przez Chiny na temat działania portów w wielu krajach na całym świecie.

 

 

Biorąc pod uwagę, że ponad 100 światowych portów morskich w sprzęt zaopatrują właśnie Chiny, podejrzenia pojawiają się coraz częściej. Amerykański US Coas Guard postanowił zbadać ich zasadność. Obecnie w Stanach trwa przegląd suwnic dostarczonych przez Chiny. Ponadto USCG zdecydowało o opracowaniu nowej dyrektywy dotyczącej bezpieczeństwa morskiego.

Chiny zdecydowanie odcinają się od podejrzeń. Zdaniem chińskiego MSZ USA nadużywają pojęcia „bezpieczeństwa narodowego” do atakowania chińskich firm i produktów.

Źródło: https://www.namiary.pl/2024/03/07/chinskie-suwnice-pod-kontrola/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.