Aktualności

Chiny liderem rynku pojazdów elektrycznych

Ponad połowa samochodów elektrycznych na świecie zarejestrowana jest w Chinach. Najpopularniejsze marki elektryków na chińskich drogach to BYD i SAIC.

Samochody elektryczne nie są już pieśnią przyszłości, a towarzyszą już setkom milionów użytkowników na całym świecie. Obecnie elektryki najczęściej można spotkać na ulicach chińskich i amerykańskich. Również za sprawą dużej dostępności stacji ładowania, których w Polsce jest na razie jak na lekarstwo.

Niemieckie Centrum Badań nad Energią Słoneczną i Wodorem Badenii-Wirtembergii opublikowało raport dotyczący rynku samochodów elektrycznych. Dane pokazują, że już ponad połowa elektryków wyprodukowanych na świecie posiada chińską rejestrację. Co więcej, do końca tego roku po chińskich drogach jeździć będzie już 53% wszystkich pojazdów elektrycznych na świecie. Mowa tutaj zarówno i samochodach w pełni elektrycznych, jak i hybrydach typu plug-in.

 

 

Już w tej chwili po chińskich ulicach porusza się przeszło 14,6 miliona samochodów elektrycznych. W Stanach Zjednoczonych jest ich 3,4 miliona, zaś w Niemczech około 1,8 miliona. Wspomniane kraje dominują obecnie w rankingu użycia samochodów elektrycznych.

Światowy rynek zdominowany został przez dwie chińskie marki elektryków – BYD oraz SAIC. Warto wspomnieć, że na podium znalazły się również pojazdy Tesli i niemieckiego Volkswagena.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/08/ponad-polowa-samochodow-elektrycznych-na-swiecie-ma-chinska-rejestracje/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.