Aktualności

Chiny ponownie liderem światowej produkcji

Chiny utrzymują pozycję światowego lidera sektora produkcji. To już czternasty rok na podium globalnych ośrodków produkcyjnych.

Etykietę „Made in China” możemy znaleźć na wyrobach w każdym gospodarstwie domowym na całym świecie. Popularność produkcji chińskiej to nie tylko utarty slogan, ale rzeczywiste liczby. Chiny czternasty rok z rzędu utrzymały pozycję lidera światowej produkcji. Oznacza to, że kraj jest największym ośrodkiem produkcyjnym od niemal półtorej dekady. Choć Indie depczą Chinom po piętach, rekordzista jest tylko jeden.

Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych podaje, że obecnie w Państwie Środka działa ponad 483 000 przedsiębiorstw produkcyjnych. To aż o 32 000 fabryk więcej niż w roku 2022.

Ministerstwo przygotowało także zestawienie chińskich firm produkcyjnych, których roczny obrót przekracza 20 milionów juanów. Dane pokazują, że zakłady te zwiększyły w ciągu roku produkcję średnio o około 5%. Oznacza to, że zapotrzebowanie na wyroby „Made in China” stale rośnie.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2024/01/chiny-liderem-swiatowego-sektora-produkcyjnego-przez-14-lat-z-rzedu/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.